Partners
Program Collaborators
- 4A Centre for Contemporary Asian Art
- 774 ABC Melbourne
- Abdullah M.I. Syed
- ACCA
- ACMI
- ACMI X
- Adele Varcoe
- Adrian McNeil
- Akala
- Akihito Hatayama
- Albrecht La’Brooy
- Alex Selenitsch
- Alexandra Deam
- Alice Oehr
- All The Queens Men
- Amanda Levete
- Amanda Maxwell
- Amanda Roberts
- Amani Naseem
- Amy Muir
- Amy Mullins
- Anaïs Lellouche
- Andrew Butt
- Andrew Henderson
- Andrew Laidlaw
- Andrew McNamara
- Aneesh Pradhan
- Angel Eyes
- Angus McNaughton
- Ann Stephen
- Annabella Dickson aka Donna Flex!
- Anne Kovachevich
- Anne-James Chaton
- Architecture Architecture
- Aric Chen
- Art Monthly Australasia
- Art, Social and Spatial Practice
- ARUP Foresight
- Aseka de Silva
- Ashan Perera
- Asia TOPA
- Assemble Papers
- Atlanta Eke
- Australia India Institute
- Australian Cultural Fund
- Australian National Academy of Music
- Australian String Quartet
- Australian Youth Orchestra
- Autumn Royal
- Bahar Akbaryan
- Barry Murnane
- Bats of Leisure
- Bedroom Suck Records
- Bek Berger
- Ben + Jez
- Ben Daly
- Ben Lee
- Ben Shewry
- Benjamin Hancock
- Bhakthi Puvanenthiran
- Biennial Lab
- Bijoy Jain
- Biscotti
- Black Line One X Architecture Studio
- bluebottle
- Bobby Singh
- Brian Nankervis
- Briony Wright
- Bruce Gladwin
- Bug Blitz
- Caitlin Franzmann
- Callan
- Callum Morton
- Candy Bowers
- Cassie Leatham
- Catherine Brown
- Centre for Contemporary Photography
- Chamber Made Opera
- Chapter Music
- Chela
- Chris Sanderson
- Christian Thompson
- Clag
- Clare Cousins
- Clare Scorpo Architects
- Claudia Martinez Mansell
- Colin Lane
- Colour Melbourne
- Confluence: Festival of India
- Conrad Standish
- Craft
- Craig Jeffrey
- DADo Film Society
- Dag
- Dale Campisi
- Dale Packard
- Danh Vo
- Daniel Newell
- Daniel Prohasky
- Daniel Teitelbaum
- Danielle Savio
- Dave Kendal
- David Adjaye
- David Booth (Ghostpatrol)
- David Cross
- David Hobson
- David McInnis
- David Patman
- David Pledger
- Dawn Blood
- Dieter Roelstraete
- Dig Deep
- Dilyara Minrakhmanova
- DJ Lucreccia Quintanilla
- DJ Oritone
- DJ Principal Blackman
- Dog Photog
- Domenico de Clario
- Donald
- Donald Bates
- Donna Blackall
- Drew Berry
- Duane Hamacher
- Dylan Martorell
- Ebony Moncrief
- Elizabeth Mitchell
- Ellen Davies
- Emerging Architects + Graduates Network
- Emma Telfer
- Esther Anatolitis
- Eugene Ughetti
- Eugenia Flynn
- Eugenia Lim
- Evelyn Morris
- Fabulous Diamonds
- Fia Fiell
- Field Theory
- Fleur Watson
- Fresh World
- Gail Priest
- Garland Magazine
- Geoffrey Nees
- Georgie Meagher
- Ghostpatrol
- Gideon Obarzanek
- Gini Lee
- Glenn Murcutt
- Grace Mortlock and David Neustein—Other Architects / Otherothers
- Greening Bourj Al Shamali
- Greg Bailey
- Gregor
- Hannah Donnelly
- Hannah Mathews
- Happy Melon Yoga
- Harriet Edquist
- Harry Fischer
- Hayley McKee
- Helen Day
- Helen Wellman
- Hilary Charlesworth
- Hope Gates-Scovelle
- Hugh William Stewart
- Ian Potter Museum of Art
- Illana Atkinson
- Immigration Museum
- Institute of Modern Art
- Irene Barberis
- Isabel Wünsche
- Ishara Puppet Theatre Trust
- J David Franzke
- Jacinta Moloughney
- James Tutton
- Jan Gehl
- Jan van Schaik
- Janette Hoe
- Jason Smith
- Jefa Greenaway
- Jeff Provan
- Jen Shyu
- Jennifer Loveless
- Jenny Underwood
- Jess Ribeiro
- Jill Garner
- Jimmy Carroll & Rhia Simone
- Jo Simkin
- Jo White
- Joanne O’Callaghan
- Joel Zika
- John Noel
- Jon Faine
- Jonathan Mills
- Jonnine Standish
- Julia Kaganskiy
- Julie Bernhardt
- Julie Kennedy
- Julien Leyre
- Justine Clark
- Justine Hyde
- Kane Ikin
- Karen Alcock
- Karen Burns
- Karen McCartney
- Kate Dundas
- Kate Shaw
- Kenny Pittock
- Kerstin Thompson
- Kevin Nugara
- Khairuddin Hori
- Killing Heidi
- Kinderballet
- Kirsty Murray
- Kreme Karmu
- La Trobe University
- Lara Thoms
- Larissa Hjorth
- Laura Jean
- Laura Philips
- Linda Sproul
- Liquid Architecture
- Lisa Lerkenfeldt
- Lisa Radford
- Louella Hogan
- Lower Plenty
- Lucy Adams
- Lynda Roberts
- Maddison Connaughton
- Maksim Bashkaev
- Mandy McCracken
- Marcus Westbury
- Marcus White
- Mark McMillan
- Marshall McGuire
- Martin Frawley
- Mary Featherston
- Mathew van Kooy
- Matt Warren
- Matthew Bird
- Matthias Schack-Arnott
- Maurizio Toscano
- MC Yung Philly
- Megan Evans
- Melbourne Festival
- Melbourne Music Week
- Melbourne School of Design
- Melbourne Symphony Orchestra
- Micaela Sahhar
- Michael Fitzgerald
- Michael Roper
- Michael Williams
- Michele Lobo
- Michelle Boyde
- Michelle Fitzgerald
- Miles Davis
- Millú
- Mitch Parker
- Mitu Bhowmick Lange
- Monash Art, Design and Architecture
- Monash University Jazz School
- Monash University Museum of Art
- Monica Barone
- Mouth Tooth
- Museums Victoria
- Naomi Milgrom
- Natalie Abbott
- Natalie King
- Natalie Thomas
- National Association for the Visual Arts
- Navdeep Suri
- Nayuka Gorrie
- Neometro
- Nerve
- NEW INC
- Nicholas Mangan
- Nicole Tj
- Niharika Senapati
- Noise In My Head
- Numskull
- Open House Melbourne
- Open Journal
- Outer Urban Projects
- Padmini Sebastian
- Papaphilia
- Parlour: women, equity, architecture
- Paul Castro
- Penelope Seidler
- Penny Modra
- Perfume
- Peter Maddison
- Peter Newman
- Phil Harkin
- Philip Goad
- Polyglot Theatre
- Practise Studio Practise
- Pricilla Heung & Colby Vexler
- Primo!
- Queens Of The Circulating Library
- Quino Holland
- Raheman Shah
- Ramesh Mario Nithiyendran
- Ramona Telecican
- Richard Wynne
- Richelle Hunt
- RMIT Design Hub
- RMIT Gallery
- RMIT School of Fashion and Textiles
- Rob Adams
- Rob McGauran
- Robbie Avenaim
- Robert Forster
- Robert Owen
- Robin Boyd Foundation
- Robyn Archer
- Rose Hiscock
- Russell Shields
- Ruvini Jayasekara
- Ruyenn Kwok & Georgia Fraser
- RVG
- Sam Cooney
- Sam Redston
- Santilla Chingaipe
- Sarah Hope Schofield
- Scienceworks
- Scott Price
- Sean Godsell
- Sebastian Chan
- Senyawa
- Shelley Lasica
- Shelley Penn
- Shouse
- SHOWstudio
- Sibling
- Signal
- Simon Knott
- Sleep D
- Slime
- Smile
- Smooch Records
- Sonia Leber & David Chesworth
- Sophia Brous
- Sovereign Trax
- Speak Percussion
- SPIKE F*CK
- Stacey Christie
- State Library Victoria
- Stuart Geddes
- Studio Mumbai
- Sudhir Nayak
- Sue Maslin
- Sue Say
- Sugar Mountain
- Tai Snaith
- Tania Cañas
- Tara Rajkumar
- Tarquin Manek
- Tess Maunder
- The Florey
- The Hip-Hop Shakespeare Company
- The Wheeler Centre
- Thomas Lo
- Thomas Mckenzie
- Tikkun Olam Makers
- Tim Brooks
- Timothy Harvey
- Timothy Moore
- Tirdad Zolghadr
- Tom + Captain
- Tom Ross
- Tony Buck
- Tony Hicks
- Tony Isaacson
- Tract Consultants
- Trent Brown
- Trevor Hogan
- Tropic of Cancer
- Turramurra High School Concert Band
- Unconscious Collective
- Use No Hooks
- Vegie Island
- Visions
- Vogue Forums
- Waleed Aly
- Waterhouse
- Wendy Lasica
- Wendy Syfret
- WOWOWA
- Yumi Umiumare
- Yvonne Meng